Biżuteria srebrna i złota – potrzeby zdobienia ciała

Biżuteria srebrna i złota – potrzeby zdobienia ciała

Czym byłby świat bez błyskotek? Zadaliście sobie kiedykolwiek pytanie: po co noszę biżuterię? Od czasów prehistorycznych ozdabiamy swe ciała, tworzymy dodatki, które mają na celu podkreślenie cech naszej osobowości, wydobycie charakteru. Biżuteria kobieca to element dopasowania, wyrazu holistycznego podejścia do swej postaci, to możliwość podkreślenia tego, co dla nas ważne. Biżuteria pełni funkcje estetyczne, jak i funkcję symbolicznego przekazu.

Sprawdź naszą najnowsza kolekcje biżuterii srebrnej TUTAJ. Wybierz coś dla siebie!


Co decyduje o tym jaką wybierzemy biżuterię srebrną? Sklep internetowy? Ochota?

Najczęściej wyboru biżuterii dokonujemy pod wpływem chwili, emocji, blasku, bądź triku marketingowego. Oczywiście w wielu przypadkach tak jest, winna jest temu wewnętrzna potrzeba posiadania danej ozdoby. Ponad przeciętnie silna potrzeba tkwi w nas i pcha nas do zdobycia wymarzonego dodatku. O ile nie jest to potrzeba pobudzana dobrymi strategiami reklamowymi, o tyle potrzeba ta jest ważna. Nie powinniśmy jej lekceważyć, to może być znak i sygnał, że ta rzecz ma jakiś wymiar.

 

To, czy wybieramy złotą biżuterię czy też biżuterię srebrną, z kamieniem naturalnym czy z kryształem – to wszystko ma znaczenie. I tak na przykład srebro, jak wierzyli Sumerowie, powiązane jest z energią żeńską, złoto natomiast z męską. Dlatego kobiety decydujące się na zakup nowoczesnej biżuterii srebrnej, wyrażać mogą w ten sposób potrzebę kontaktu z wewnętrzną mocą żeńską i jej współczesnym wymiarem. Wybór i zakup biżuterii nie powinien przejść bez echa! Zatrzymajcie się i zastanówcie – co Was ostatnio skłoniło do nabycia biżuterii?


Biżuteria srebrna – moc pokoleń

Srebro to symbol oczyszczenia duszy, potrzeba duchowych porządków, zbliżenia się do siebie. W Psalmach porównuje się nawet słowo Boże ze srebrem, ma ono właśnie taką moc czystości, niewinności, jak i sprawiedliwości. Dzięki znajomości symboliki srebra w naszej kulturze, biżuteria srebrna jaką nosimy na co dzień, może nabrać innego znaczenia. Z błyskotki przeistoczy się  w amulet dodający siły i wiary. Podobno noszenie delikatnego naszyjnika uchronić nas może przed nadmiernym eksploatowaniem siebie, zbytecznym rozdawaniem energii i niefortunnymi znajomościami. Czy to są zbędne przesądy? Możliwe. Choć byłoby to dobrym wytłumaczeniem celowości noszenia biżuterii i tej wewnętrznej chęci posiadania błyskotek. W biżuterii srebrnej zaklęta została moc pokoleń, pierścionki, łańcuszki i zawieszki przekazywane z pokolenia na pokolenie, mogą nie mieć wartości ekonomicznej, ale zawsze mają wartość symboliczną, wartość rodziny, wspomnień i przygód.

Czy znajdzie się dziś miejsce dla nowoczesnej biżuterii srebrnej?

Oferowana w Koral Art biżuteria srebrna marki Staviori to wyjątkowo symboliczna propozycja ozdób dla kobiet, czy znajdzie się dla niej miejsce w Waszej garderobie? Tradycja przekazywania drogocennych pierścionków, łańcuszków, kolczyków przez okres wojenny i komuny została obecnie zaniechana. Liczne cenne przedmioty zostały skonfiskowane, skradzione, zgubione. Dlatego jako kobiety, przyszłe i obecne matki rodów, dziś mamy możliwość i szansę ponownie powrócić do tradycji rodzinnych i na nowo zbierać biżuterię, jaką przekażemy przyszłym pokoleniom. To wspaniały, symboliczny zwyczaj, czyż nie?
Zanim dokonacie wyboru, pomyślcie przez chwilę: dlaczego właśnie ten łańcuszek czy ta zawieszka przemawia do mnie? A jeśli nie macie na to czasu, po prostu zaufajcie intuicji i dbajcie o biżuterię srebrną, nie narażajcie jej na zbyt szybkie starzenie. To, co nosimy, co tworzy naszą przestrzeń, naprawdę ma znaczenie. Czy wybierzecie biżuterię srebrną artystyczną, czy tez biżuterię srebrną od dużych producentów, pamiętajcie o symbolice przekazu wyrobów jubilerskich. Dokonujcie więc mądrych wyborów, zgodnych z Waszymi wewnętrznymi potrzebami i oczekiwaniami. Oprócz symboliki, biżuteria powinna przede wszystkim dodawać Wam blasku, rozświetlać twarz, dekolt, dłoń, sprawiać, że poczujecie się atrakcyjnie i kobieco. Życzymy Wam powodzenia w poszukiwaniu swoich amuletów!

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii