Bransoletki z kamieni naturalnych

Bransoletki różnokolorowe


Czym byłby świat biżuterii bez modnych bransoletek noszonych filuternie przez Panie, jak i coraz częściej Panów? Choć Ci drudzy raczej sięgają po symboliczne przekazy, niż nowoczesne designerskie ozdoby. Panie od dawien fascynują się niebagatelnymi przybraniami, a twórcy bransoletek przechodzą często samych siebie w wymyślaniu nowych propozycji!

Sprawdź naszą bogatą ofertę biżuterii z kamieni naturalnych TUTAJ

Pojawiają się bransoletki z kamieni naturalnych, jak i bransoletki z kamieni szlachetnych, łączone w najróżniejszych kombinacjach. Bransoletki z kamieni znane są od czasów starożytnych, w których to stanowiły odzwierciedlenie wierzeń danej społeczności, jak i były widocznym podpisem danej kultury. Przedmioty te miały magiczny i bardzo symboliczny wymiar, niejednokrotnie oznaczały status społeczny noszącej je kobiety (lub mężczyzny!). W zależności od regionu i kultury miały różne znaczenie – chroniły argentyńskich mężczyzn przed złym okiem nieprzychylnych mocy, jak i zapewniały syryjczykom opiekę bogów.
Dziś modne bransoletki, czy to z kamieni szlachetnych, półszlachetnych czy metalowe, dają przede wszystkim możliwość wyrażenia siebie – podkreślenia swego charakteru, jak i wyróżnienia się spośród innych.


Modne bransoletki z kamieni


Współczesne elementy ozdobne nie mają już aż tak głębokiego znaczenia, jak w dawniejszych czasach. Choć wiele z nich nawiązuje do popularnej symboliki szczęścia imitując czterolistną koniczynkę, czy znak nieskończoności. Modne bransoletki z kamieni w połączeniu z symbolicznymi elementami wykonanymi z metali szlachetnych, to świetne propozycje prezentowe – można trafnie podarować komuś symbol przyjaźni, miłości czy pamięci. Bransoletki są dopełnieniem stylizacji, dodają wdzięku i dookreślają nasz sposób bycia. Możemy więc powiedzieć, że dziś modne bransoletki nabierają silnego, indywidualnego znaczenia!


 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii