Koral, korale, koralowce

KORAL, KORALE, KORALOWCE

To jeden z najbardziej niezwykłych materiałów wykorzystywanych w jubilerskie oraz medycynie niekonwencjonalnej. Nie tylko zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem, ale również ma wiele dodatkowych zalet, które powodują, że jest tak popularny.

Koral i koralowiec to nazwy stosowane często zamiennie, ale mylnie, ponieważ każda z nich ma inne znaczenie. Koralowce (Corallium) to jamochłony żyjące w morzach w formie „drzew”. Zaliczane są do skałotwórczych parzydełkowców, które mają postać polipa przytwierdzonego do dna morskiego. Z jego gałęzi o naturalnie matowej fakturze po wypolerowaniu otrzymuje się gałązki o lśniącej powierzchni. Podobnie jak naturalne drzewa, koralowce tworzą najróżniejsze kształty, mogą mieć przebarwienia, „sęki”, dziurki, załamania, a także inny rysunek zależnie od sposobu cięcia, dlatego każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju.

Koralami z kolei nazywa się szkielety węglanowe koralowców, które pozyskiwane są z mórz i następnie wykorzystywane głównie w celach zdobniczych. Wobec tego należy pamiętać o tym, że koralowcami nazywa się organizmy, które tworzą korale.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii