O nas

Nasza specjalność w Koral-Art to oryginalna biżuteria ręcznie robiona powstająca z naturalnego koralu oraz najróżniejszych kamieni naturalnych. Piękny naszyjnik z koralu, wyjątkowe kolczyki z koralu, wisiorki czy bransoletki z naturalnych korali – taką wyjątkową biżuterię artystyczną można znaleźć w naszej bogatej kolekcji, która stale powiększa się o nowe egzemplarze tworzone z pasją i z sercem.

Firma Koral-Art powstała z inspiracji oraz jako wyraz czci dla naszej śp. Babci, która przez ponad 10 lat zajmowała się wyrobem wyjątkowej biżuterii oraz jej sprzedażą na jednym z najbardziej znanych warszawskich bazarów – na Kole. Początkowo wykorzystywała najróżniejsze kamienie naturalne, natomiast w ciągu ostatnich 5 lat ukochanym surowcem Babci stały się korale naturalne. Dzisiaj kontynuujemy jej dzieło i również chcemy oferować wspaniałą biżuterię wykonaną z cennego koralu, a naszym głównym celem jest stanie się największą firmą w Polsce, której specjalnością jest biżuteria artystyczna z koralu naturalnego.

Koral to wyjątkowy surowiec, który nie tylko zachwyca swoim unikatowym pięknem, ale również uznaje się, że posiada właściwości prozdrowotne i magiczne. Koral to nic innego jak szkielety węglowe koralowców rosnących na rafach koralowych, które zamieszkują przede wszystkim ciepłe morza, w tym Morze Śródziemne, Morze Czerwone, Archipelag Malajski, także wybrzeża Japonii, Indii oraz Afryki. My starannie wybieramy te najlepsze, z których następnie tworzymy małe dzieła jubilerskie.

 

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze wyroby wyglądały niepowtarzalnie i były wyjątkową ozdobą – są także wspaniałym pomysłem na prezent dla każdej kobiety doceniającej nieprzeciętne dodatki na różne okazję. W naszej ofercie znajduje różnorodna biżuteria, której podstawą są piękne korale – to nie tylko gotowe wzory, ale również jesteśmy gotowi do wykonania jej na indywidualne zamówienie i każdy wzór zaprezentowany na stronie jest przygotowywany ręcznie po złożeniu zamówienia i otrzymaniu od klienta wytycznych.

Jako producent biżuterii z koralu oraz kamieni naturalnych kładziemy nacisk na jak najwyższą jakość naszych wyrobów. Stosowany przez nas koral pozyskiwany jest od sprawdzonych dostawców – jest to piękny koral naturalny w najróżniejszych odcieniach, między innymi czerwony, różowy, biały czy też pomarańczowy. Łączymy go zarówno z elementami ze stali chirurgicznej jak i z wysokiej klasy srebrem oraz innymi kamieniami, między innymi turkusem, howlitem, onyksem, agatem, kwarcem, jaspisem, jadeitem czy lawą wulkaniczną, aby tworzyć niepowtarzalne kompozycje jubilerskie.

Zachęcamy serdecznie do bliższego zapoznania się z naszą autorską biżuterią z kamieni naturalnych oraz koralu zaprezentowaną na stronie internetowej i zapraszamy na zakupy!