Prozdrowotne właściwości korali i ich użycie

Prozdrowotne właściwości korali i ich użycie

Współcześnie naturaliści oraz litoterapeuci – osoby badające właściwości lecznicze kamieni, stosują koral w leczeniu wielu schorzeń. Zauważono, że właściwości prozdrowotne koralu są zależne od jego barwy.

Białe korale uznawane są jako najlepsze wsparcie dla psychiki człowieka i wspierają jego system nerwowy. Aby wyciszyć się, należy przyłożyć mały koral pomiędzy brwiami u nasady nosa. Zaburzenia nerwowe można z kolei leczyć poprzez stosowanie sproszkowanego koralu. Również przygotowuje się z niego substancje lecznicze służące do regeneracji układu kostnego, również znany jest on z niwelowania bólu kości w artretyzmie.

 

Koral czerwony wskazany jest przy bezpłodności, impotencji i zaburzeniach miesiączkowych. Także może być stosowany jako afrodyzjak i przy schorzeniach serca. Koral należy przyłożyć bezpośrednio na chore miejsce.

Koral o barwie łososiowej lub różowej poprawia pracę serca i układu naczyniowego, reguluje ciśnienie krwi, zapobiega miażdżycy, anemii, żylakom, wylewom i udarom mózgu. Również wpływa pozytywnie na układ odpornościowy, stymuluje pracę nerek i zalecany jest w schorzeniach pęcherza moczowego. Koral tego rodzaju najlepiej nosić blisko ciała.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii